AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Final Fantasy IV Tam Çözüm

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
FuRKann
9.Seviye Üye
9.Seviye Üye
avatar

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 349
Kent Puanı Kent Puanı : 31818202
Rep puanı Rep puanı : 90
Rep Gücü Rep Gücü :
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/09/10

MesajKonu: Final Fantasy IV Tam Çözüm    Cuma Eyl. 10, 2010 8:50 pm

Oyuna kristali çalma sahnesi ile başlayacaksınız. Cecil’i çıkan savaşlarda yönlendirmenize gerek yok. Kristal çalındıktan sonra kendinizi bir şatoda bulacaksınız. Buradaki herkesle konuşun. Inn’de uyuduktan sonra haritaya çıkabilirsiniz. Haritadan kuzeydeki mağaraya girin. Mağarada biraz ilerledikten sonra çıkan yazıdan Yes’i seçin ve Mist Dragon ile savaşın. Bu ilk boss sizi fazla zorlamayacak. Mist Dragon’u öldürdükten sonra mağaradan çıkın. Karşınızdaki şehre girin. Şehirdeki saldırıları geçtikten sonra kendinizi bir ormanın ortasında bulmuş olacaksınız. Burada size birkaç asker saldıracak. Onları öldürdükten sonra yanınızdaki kızı grubunuza katmış olacaksınız. İsmi Rydie.
Kaipo şehrinin kuzeydoğusundaki eve girin. Rosa’nın hasta olduğunu öğrendikten sonra şehirden çıkın ve kuzeydeki mağaraya girin. Mağaranın sol tarafında bir yaşlı adam sizi karşılayacak. Yeni grubunuzla bu mağaranın sonundan çıkın. Haritadan hemen önünüzdeki diğer mağaraya girin. İçeride Octomammoth adlı boss ile savaşacaksınız. Bolt 3 büyüsünü de kullanarak bunu öldürün. Mağaranın sonundan çıktıktan sonra haritadan kuzeydeki Damcyan’a gidin. Airship’lerin buraya saldırısını göreceksiniz. Damcyan’da herkesle konuşun ve haritaya çıkın. Airship’inizi, yani uçan geminizi almış olacaksınız. Kuzeydoğuya gittiğinizde denizin üzerinde kayaların olduğunu göreceksiniz. Bunların üzerinden Airship ile geçebilirsiniz. buradan güneye doğru gittiğinizde bir mağara ile daha karşılaşacaksınız. İçeride Antlion boss’u ile savaşın. Mağaradan çıkın ve denizde başka kaya arayıp bunların üzerinden Kaipo şehrine geri dönün. Rosa’nın olduğu eve girin ve ona menüden Desert Light’ı verin. Bu sayede Rosa düzelecek ve size katılacak. Gece olduktan sonra Gilbert dışarı çıkacak ve Anna’yı görecek. Bu sırada gelen Sahagin’i öldürün.
Sabah olduktan sonra haritaya çıkın. Üzerinde uzanan bir yol bulunan dağa gidin. Giriş buzlarla kaplı. Rydie buzları eritecek ve yolu açacak. Yukarıda bir grup yaratık ile savaşacaksınız. Ardından grubunuza Final Fantasy oyunlarında pek görmeye alışık olmadığımız türden biri katılacak. İsmi Yang olan bu karakteri grubunuza kattıktan sonra dağın sonundan çıkın. İlerideki şato Fabul’a vardığınızda, içeride Inn’de uyuyun. Daha sonra şatonun girişinde bir saldırı olacak. Tüm saldırıları geçtikten sonra kristal odasında olmasınız. Burada Cain ve Cecil birbiri ile savaşacak. Onu öldürmeden savaşı bitirdikten sonra şatoda Inn’de uyuyun. Uyuduktan sonra Right Tower’da yataktaki kral ile konuşun. Şatodan çıkın. Hemen yandaki gemiye binin. Gemiyle yolculuk yaparken Leviathan sizi alaboraya doğru çekecek.
Buradan sonra Cecil yalnız kalacak. Mysidia şehrine girin. Buradaki Black Mage’lerle konuşurken bira dikkatli olun. Sizi kurbağa çevirebilir ve zehirleyebilirler. Tekrar düzelmek için aynı Black Mage ile bir kez daha konuşun. Dümdüz yukarı ilerleyin ve içeridekilerle konuşun. Grubunuza Palom ve Porom adında iki küçük büyücü katılacak. Şehirden çıktıktan sonra doğuya doğru ilerleyin. Ormanları geçtikten sonra bir dağ ile karşılaşacaksınız. Dağın hemen altındaki ormandan Chocobo alabilirsiniz. Beyaz Chocobo ile MP’lerinizi doldurabilirsiniz. Dağa girmeden önce haritadan Level’larınızı artırmaya bakın. İkinci level büyüleri öğrenmeye çalışın. Dağa girin. Burada da giriş ateşle kapalı. Palom girişi açacak. Biraz ilerledikten sonra Tella ile karşılaşacaksınız. Buradaki savaşları bitirdikten sonra Cecil gelişecek ve Paladin olacak. Ardından Dark Knight ve Cecil savaşacak. Sizin HP’niz yarıya indiğinde savaş kendiliğinden bitecek.
Olanları izledikten sonra dağdan çıkın ve Chocobo’nuzun yardımı ile Mysidia’ya geri dönün. Kuzeydeki Elder ile konuştuktan sonra şehrin doğusundaki eve girin. Buradan Baron’a gidebilirsiniz. Baron’da ilk olarak Inn’e girin ve ardından kafedeki Yang ve ile savaşın. Savaşı bitirdikten sonra gizli bir geçit arayın ve şatonun akan sularından çıkın. Geldiğiniz şatodan Cecil’in odasına gidin. Ardından şatoda Baigan (Beigan) ile buluşun. Birkaç yaratık ile savaşacaksınız. Savaştan sonra kralın yanına çıkın. Caignozzio adlı yaratıkla savaşacaksınız. Savaştan sonra aşağı inin ve Cid ile buluşun. Ondan yeni Airship’i almış olacaksınız. Diğer odalara geçtiğinizde bir odada kapalı kalacaksınız ve duvar gittikçe küçülecek. Palom ve Porom sizi kurtaracak fakat kendileri de taşa dönüşecek.
Rosa’yı kurtarmak için kristali almanız gerekiyor. Airship’e dönün. buradan kuzeydoğudaki, yanında şato bulunan şehre gitmeniz gerekiyor. Bunun için, buranın güneyinden bir Chocobo almanız gerekiyor. Adı Toria olan bu şehre girin. Şehirde alışveriş yaptıktan ve işlerinizi bitirdikten sonra şehrin hemen yanındaki şatoya gidin. Edward’ın (Gilbert’ın) yanına gidin. Onlarla konuştuktan sonra haritadan şatonun tam kuzeyindeki Chocobo ormanına girin. Ordan mor ve hızlı olan Chocobo’yu alın. Önü ormanla kaplı mağaraya girin. Mağaranın sonundaki Dark Elf’in yanına gidin ve savaşları geçin. Kristali almış olacaksınız. Tüm savaşları bitirdikten sonra tekrar Edward’ın (Gilbert’ın) odasındasınız. Konuşmaları tamamladıktan sonra Airship’inize geri dönün. Airship’ten büyük kaleye gireceksiniz. Kalenin son katlarındaki boss’ları öldürdükten sonra Golbeze ile savaşacaksınız.Savaş tamamlanmamış olsa da Rosa’nın yanına gideceksiniz. Valvalicia ile savaştıktan sonra Baron’daki bir odaya dönmüş olacaksınız. Çıktığınız yerden dümdüz batıya giderek bir adaya varmış olacaksınız. Airship’inizi buraya indirin ve şehre girin. Şehrin ortasındaki derin kuyuya Magma’yı bırakın. Dağ patlayacak ve orasında büyük bir delik açılacak.
Artık başka bir dünyadasınız. Gördüğünüz şatoya girin. İçeridekilerle konuşun. Birkaç kukla bebek saldıracak. Hepsini öldürdükten sonra Golbeze gelecek. Onunla yaptığınız savaşta yalnız Cecil işinize yarayacak. İlk raundu bitirdikten sonra karakterleriniz düzelecek ve hepsi ile savaşabileceksiniz. Savaştan sonra Rydie tekrar grubunuza katılacak. Yalnız, Golbeze hala yaşıyor. Şatoda, hemen yanındaki mağaraya açılan gizli bir geçit arayacaksınız. Şatonun alt kattaki bölümlerinden şişko Chocobo’yu diriltin. Bunun için ona Carrot vermeniz gerekiyor. Ardından hemen yan taraftaki adamla konuşun. O size gizli bir kapı açacak. Bu kapıdan mağaraya girebilirsiniz. Mağaranın sonundan haritaya çıkın. Kuzeye ilerleyin. Büyük bir kule ile karşılaşacaksınız. Buradaki bütün odaları açın ve odalardaki tüm sandıkları açın. Son kata geldiğinizde birkaç yaratık ile savaşacaksınız. Savaşlar bittikten sonra yedinci katta açılmayan kapıyı açmanız gerekiyor. Bunun için menüden gerekli anahtarı kullanın ve kapıyı patlatın. Artık buradan çıkabilirsiniz. Airship’e geri dönün. Büyük kovalamacanın ardından Cid’i kaybedeceksiniz. Tekrar ilk haritaya geri döneceksiniz.
Baron’a dönün. Şehrin sağ tarafındaki tüm insanlarla konuşun. Dışarı çıkın ve yeni Airship’iniz ile eski Airship’inizi yanına gidin. Yeni Airship’iniz ile eski Airship’inizin tam üstüne gelin ve onu alın. Bununla denizdeki kayalardan geçerek güneyde bulunan adadaki Elban kalesine girin. Burada bazı gizli geçitler var. Kulelerdeki her katı araştırın be gizli geçitleri açın. Buradaki sandıklar işinize yarayabilir. Şimdi haritadan batıdaki kayalara doğru yönelin. Eski Airship ile buradan geçin ve mağaraya girin. Bu mağaraya ilk defa geliyor olmalısınız. Mağaradaki ateşli boss’u geçtikten sonra Edge grubunuza katılacak. Artık mağaradan Babil kalesine girebilirsiniz. Son katta Rubicante boss’u ile savaşacaksınız. Savaşlar bittikten sonra kristal odasına girebilirsiniz. Odaya girdikten ve birkaç adım attıktan sonra alt katlara düşeceksiniz. Endişelenmeden kaleden çıkın. Airship’e geri dönün. Yeraltındaki dünyada ilk girdiğiniz şatoya, yani Giott Castle’a girin. Kralla konuşun. Size Lucca (Luccia)’yı verecek. Ayrıca size güneybatıdan bir yere gitmeniz gerektiğini söyleyecek. Yalnız, haritadaki sarı lavlardan geçemiyorsunuz. Bunun için Cid’ten yardım istemelisiniz.
Cid, şatoda şişko Chocobo’yu aldığınız, gizli geçidi açtığınız yerdeki Inn’de yatıyor. Onunla konuşun. Airship’inizi yenileyecek. Artık haritadan güneybatıya gidebilirsiniz. Burada bir şehir ve bir mağara var. İlk olarak şehre girin ve alışverişinizi tamamlayın. Şehirdeki işlerinizi bitirdikten sonra şehrin hemen yanındaki mağara girebilirsiniz. Mağaradaki kapıyı kralın size verdiği Lucca (Luccia) ile açabilirsiniz. Mağaranın sonunda son kristale ulaşın. Kristali tam almışken çıkışa doğru üzerinize doğru gelen duvar boss’u ile savaşacaksınız. Onu yendikten sonra mağaradan çıkın. Çıkışta olanları izledikten sonra Giott Castle’a geri dönün. Tekrar kralla konuşun. Bu sefer Mysidia’ya gitmeniz gerekiyor. Bunun için Airship’iniz tekrar inşa edilecek. İnşa edilen Airship’iniz ile lavlardan geçerek haritadan kuzeydoğudaki dağın içine girin. Tekrar ilk dünyadasınız. Şimdi Black Mage’lerin olduğu Mysidia şehrine dönün. Elder ile konuşun. Denizdeki alaborada Magical Ship belirecek.
Bu son Airship’inize binin ve aya çıkın. Ayda haritadan sağ taraftaki mavi kuleye girmeniz gerekiyor. Oraya Magical Ship ile direk giremiyorsunuz. Bunun için geminizi kulenin üstündeki dağa indirin. Dağın merdiveninden inin ve hemen soldaki mağaraya girin. Mağaranın sonundan başka mağara kapısından çıkacaksınız. Çıktığınız yerden bir diğer mağaraya girin. Bu mağaradan mavi kulenin önüne gidebilirsiniz. Sol ve sağ taraftaki bölümlerden enerjinizi doldurun. Ortadan ilerleyin. FuSoYa ile karşılaşacaksınız ve FuSoYa, grubunuza katılacak. Önünüzde, kristaller bulunan odanın ortasına gitmeniz gerekiyor fakat şimdi giremiyorsunuz. Geri dönün ve Airship’ten ilk dünya haritasına çıkın. Buradaki saldırıları izledikten sonra kendinizi yeni bir bölümde bulacaksınız. Bu bölümün ortasında dört büyük boss ile tekrar savaşacaksınız (Scarmiglione, Rubicante, Cagnazzo, Valvalicia). Bu dört savaşı geçtikten sonra ileride bir boss daha gelecek. Bu boss’u da geçtikten sonra oradan ayrılın ve FuSoYa’yı bulduğunuz yere dönün.
Daha önce geçemediğiniz, kristaller bulunan yerin ortasından artık geçebilirsiniz. Oyunun sonlarına yaklaşıyorsunuz. Burada Golbeze ve FuSoYa, birlikte Zemus ile savaşacak. Son bölümde oyunun en güçlü kılıcı olan Masamune’yi alabilirsiniz. Son bölümdeki tüm boss’lar ile savaşmanıza gerek yok. Bölümün sonuna varın. Savaşların ardından Mysidia’da olanları izleyin. Golbeze, Cecil’e son boss’u öldürürken işinize yarayacak kristali verecek. İşte son Boss’tayız. Oyun boyunca yönlendirdiğiniz karakterler, az olan enerjinizi dolduracak. Enerjileriniz dolduğunda Cecil ile kristali kullanın. Bu sayede boss’a vuruşlarınız işleyecek. Bu hali yok olacak ve oyundaki en son boss karşınıza çıkacak: Zeromus! Kendinizi epeyce geliştirdikten ve işinize yarayacak tüm büyüleri aldıktan sonra son boss’u öldürmekte fazla zorlanmayacaksınız. Zeromus’u öldürdükten sonra oyunun tüm karakterlerinin neler yapıyor olduğunu gösteren sonunu izleyebilirsiniz. Tebrikler.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.facebook.com/OmerFurkanTASCI
 
Final Fantasy IV Tam Çözüm
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Oyun Dünyası ::   :: Oyun Çözümleri-
Buraya geçin: