AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Final Fantasy V Tam Çözüm

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
FuRKann
9.Seviye Üye
9.Seviye Üye
avatar

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 349
Kent Puanı Kent Puanı : 31818202
Rep puanı Rep puanı : 90
Rep Gücü Rep Gücü :
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/09/10

MesajKonu: Final Fantasy V Tam Çözüm    Cuma Eyl. 10, 2010 8:50 pm

Wind Shrine
Giriş sahnesinde, yeryüzüne bir göktaşı çarpışını seyrettikten sonra oyuna Chocobo ile başlıyoruz. Hemen karşınızda bulunan Tycoon Meteor’a gidin, Reina (Lenna) ve Galuf’la karşılaşın. Meteor’dan çıktıktan sonra Chocobo ile haritanın kuzeybatısındaki dağların arasından geçin. Size saldıran Goblin’leri öldürün ve grubunuza tekrar Galuf ve Lenna’yı katın. Kuzeye gidip Pirate's Cave’e girin. Mağaraya girin ve gemiye binin. Wind Shrine’a gemiyi siz kontrol etmeden götürmek için çıkan soruya “yes” deyin. Wind Shrine’ın en sonuna gidin. Burada Wing Raptor yaratığı ile karşılaşacaksınız. Öldürün ve merdivenlerden yukarı çıkın. Karşınıza çıkan kristal parçalara ayrılacaktır.
Ship Graveyard
Sahneyi izledikten sonra Trona Canal’a gidin ve kapısının kilitli olduğunu görün. Gemiyle batıdaki Tule köyüne girin. Gerekli alışverişleri yaptıktan sonra köyün kuzeyindeki Zokk’un evine girin. Sahneleri izledikten sonra tekrar Torna Canal’a gidin. Şimdi kapı açılacak. Size saldıran Karlabos’u öldürün ve olan kötü olayları izleyin. Uyandıktan sonra bir gemiden diğerine yürüyün ve Dünya Haritasını alın. Buna SNES'in “Y” tuşu ile göz atabilirsiniz. Yolun en sonunda Siren adında biri ile karşılaşacaksınız. Öldürün ve kuzeyden çıkın.
Water Crystal
Gemiden ayrıldıktan sonra haritadan kuzeydoğuya gidin. Carwen’a girin. Alışverişlerinizi yaptıktan sonra bir evin 2. katındaki sahneyi izleyin. Şimdi North Mountain’a gitmeniz gerekiyor. Buraya kuzeyden ulaşın ve dağın sonuna kadar ilerleyin. Karşınıza çıkan Magisa’yı öldürün. Yola devam edin. Dağın en sonunda Hiryuu ile karşılaşacaksınız. Bu uçan ejderhayı aldıktan sonra onunla beraber Worus şatosuna gidin. Sahnede göktaşının çarptığı yere doğru gidin. Tower of the Water Crystal’e girin ve saldıran yaratığı öldürün (Galura). sahneyi izleyin.
Fire Crystal
Tekrar Worus’a dönün. Kralı görün. Ayrılın ve Worus Meteor’a gidin. sahneyi izledikten sonra Karnak’a gidin. Burada hapse girmek zorunda kalacaksınız. Cid size yardım edecek. Hapisten kaçın ve gemiye gelin. Geminin içinde bulmacalı bir oyunla karşılaşacaksınız. Bulmacayı çözün ve LiquiFlame ile karşılaşın. 3000 HP’lik yaratığı öldürdükten sonra Crystal odasına girin. Sergeant’ı yenin. Şatonun yok olmasını izleyin.
Crescent Island
Ancient Library’ye gidin. İsterseniz Ifrıt Esper’ını alın. İleride Byblos ile karşılaşın ve onu öldürün. Haritadan Crescent Island’a gidin.
Air Ship

[Town of Crescent’a girin ve depremi izleyin. Chocobo Ormanından bir tane chocobo alın. Tekrar Ancient Library’ye dönün. Buradan ayrıldıktan sonra Quicksand Desert’e gidin. Sandworm’u öldürdükten sonra Ancient City’ye doğru yönelin. Burada King Tycoon’u bulmaya çalışın ve yerin altına inin. 2000 HP’lik CrawClaw’ı yenin. Uçan Gemiye binin.
Earth Crystal
Ancient City’ye girin. Ardından Ancient Base’e ve Tycoon Meteor’a gidin. Tycoon’daki Adaman’ı öldürdükten sonra tekrar Cid ve Mid’in yanına gidin. Çıkan savaşları geçtiken sonra King Tycoon’un yanına kadar gidin. ArcheoAvis ile karşılaşın. Throw sayesinde kolayca öldürebilirsiniz. Knight Job’u bir süre sonra işe yaramamaya başlayacaktır. Öldükten sonra tekrar dirilen ArcheoAvis’i bir daha öldürün ve sahneyi izleyin. Sahnede ileride başınıza çok işler açacak Exdeath ile karşılaşıyorsunuz.
Second World
Ancient Base’e geri dönün. Cid ve Mid’in bıraktığı notu okuyun. Sırasıyla Tycoon Meteor, Worus Meteor, Karnak ve Ruins Meteor’daki yaratıkları öldürün. Daha sonra Dünya Haritasında parlayan yere gidin.
Big Bridge
Adada tent’i kullanarak sahneyi izleyin ve çıkan yaratığı öldürün. Tekrar hapse atıldıktan sonra, Galuf ile Lenna, Butz ve Faris’i kurtarın. Gilgamesh’e dayandıktan sonra Big Bridge’e girin. Muhteşem bir müzik eşliğinde çıkan tüm yaratıkları öldürün ve en sondaki Gilgamesh’e yine dayanın. 2000 HP götürdükten sonra Gilgamesh tekrar kaçacaktır.
Castle Bal
Rugor’a girin ve gerekli alışverişleri yapın. Buradan sonra biraz fazla Level arttırmaya çalışmanızı öneririm. Güneydeki Seal Castle of Kuzar’a girin. sahneyi izleyip çıkın ve doğudaki ormana girin. Moogle’un kaçtığı ormana gidin. Şatoya dönün.
Guido’s Cave
Şatodaki işlerinizi bitirdikten sonra ayrılın. Kapıdan çıkarken Abductor adında yaratık size saldıracak. Öldürün ve kuzeydeki Kelb’e gidin. Alışverişlerinizi tamamladıktan sonra tekrar kuzeydeki Valley of the Hiryuu’ya girin. Sonda çıkan yaratığı öldürdükten sonra Castle Bal’a geri dönün. Ardından Hiryuu ile beraber Guido’s Cave’e gidin.
Sunken Cave
Ardından Surgate Castle’a girin. Alışverişlerinizi yaptıktan sonra Gemilerin olduğu denize gidin. Büyük olanına girin. Çıkan savaşları bitirin. Yerin altından Guido’s Sunken’a girin.
Forest of Mua
Guido’s Sunken’ın sonundaki sahneleri izledikten sonra ordan ayrılın. Mua ormanına gitmeniz gerekiyor. Fakat gemiyle oraya giremiyorsunuz. Bunun için yerin altını kullanın ve üste çıkan göle gelin. Ormana girin ve sonundaki sahneleri izleyin. Burada Exdeath ile karşılaşacaksınız. Galuf ile beraber 0 HP ile savaşın ve savaşı bitirin. Galuf ölecek ve grubunuza Cara (Krile) katılacak.
Third World
Exdeath Castle’a dönün.Gilgamesh ile dövüşün ve kılıcı alın. Exdeath ile karşı karşıyasınız. 30000 HP’lik Exdeath’ı yenin ve sıradaki dünyaya geçin.
Quicksand Desert Pyramid
Castle Tycoon’a gidin. sahneleri izleyin ve Chocobo almak için batıdaki mağaraya girin.Guido’yu görün. Ancient Library’ye gidin. buradan ayrıldıktan sonra Quicksand Desert Pyramid’e gidin.
Odin
Buradan First Tablet’ı alın.Oldest Tree’deki Boss’u öldürün. Grubunuza tekrar Lenna’yı katın. Gemiye binin ve Pirate’s Cove’a girin. Odin ile karşılaşıp onu öldürün.
Fork Tower
Island Shrine’a gidin. Buradan da Second Tablet’ı alın. Crecent Village’e ardından da batısındaki Fork Tower’a girin. Grup iki kişiye ayrılacaktır. Ayrılacak kişileri seçin ve hepsi ile ayrı ayrı oynayın. Çıkan iki boss’u yenin.
Cleft of Dimension
Açılan Ancient Base’e girin. Çıktıktan sonra, yerin altından Great Trench’e girin. Buradaki yaratıkları öldürün ve ordan çıkın. KuzeyBatıdaki şelaleye girin. Ve ardından Fourth Tablet’ı alın. Leviathan’ı yenin ve onu Esper olarak alın. Seal Castle Kuzar’a dönün ve içindeki 12 kılıcı alın.
Last Battles
Cleft of Dimension’a girin. Sırasıyla Carfisteri, Apanda, Apocalypse, Catastoph, Halicarnas, Twin Tania ve Gilgamesh’i öldürün. Şimdi sıra Exdeath’te! İlk halini kolayca yenin. Bu halini yendikten sonra bir başka hali, NeoExdeath gelecek. Bunu da öldürün ve oyunun zevkli sonunu izleyin.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.facebook.com/OmerFurkanTASCI
 
Final Fantasy V Tam Çözüm
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Oyun Dünyası ::   :: Oyun Çözümleri-
Buraya geçin: