AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Final Fantasy VI Tam Çözüm

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
FuRKann
9.Seviye Üye
9.Seviye Üye
avatar

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 349
Kent Puanı Kent Puanı : 31818202
Rep puanı Rep puanı : 90
Rep Gücü Rep Gücü :
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/09/10

MesajKonu: Final Fantasy VI Tam Çözüm    Cuma Eyl. 10, 2010 8:49 pm

Balance Dünyası
Oyuna Narshe şehrinde başlayacaksınız. Şehirde yukarı doğru ilerleyin. Sürekli savaşlar çıkacak. Sizi zorlamayacaklar. Mağaraya kadar ilerleyin. Mağaranın girişinde ilk save noktasını görebilirsiniz. Mağaranın ilerisindeki bir kapıda oyunun ilk boss’u ile karşılaşacaksınız. Bunun kabuğuna vurmamanız gerekiyor. İlk boss’u geçtikten sonra mağaranın sonlarında bir Esper ile karşılaşacaksınız. Onunla savaşmadan kendinizi bir evde bulacaksınız. Kapının önünü askerler saracak. Evin arka kapısından çıkmanız gerekiyor. Arka taraftan bir mağaraya girin ve ilerleyin. Bir grup asker Terra’yı mağarada sıkıştıracak. Locke ile Terra’yı kurtarmalısınız. Moogle’lar da size yardım edecek. Tüm savaşları geçtikten sonra Terra uyanacak. Tekrar şehirdesiniz.
Şehrin önündeki evlerden alışverişinizi yapın ve haritaya çıkın. Güneydeki çölde bulunan Figaro Castle’a gitmeniz gerekiyor. Figaro Castle’a girin ve kral ile konuşun. Kralla konuştuktan sonra şatodaki herkesle konuşun. Şatonun sol tarafındaki kalelerin birinde Sabin ile karşılaşın ve kral ile görüştüğünüz yere dönün. Kefka’nın şatoya girişini seyredin ve onunla konuşun. Kefka şatodan çıkacak. Locke ile konuşun ve Terra ile Locke’yi takip ederek odasına gidin. Şatonun yıkılışını gördükten sonra Chocobo’larla şatodan kaçacaksınız. Kaçarken bir grup asker size saldıracak. Fazla zorlanmadan onları öldürebilirsiniz.
Haritaya Chocobo ile dönün. Hemen güneydeki mağaraya girin. Bu mağaranın sonundan haritadan başka bir yere çıkacaksınız. Güneydoğudaki South Figaro’ya girin. Kafedeki siyah giyinen adamla konuşun. İsminin Shadow olduğunu öğrenin. Şehirdeki sandıkların içindeki şeyleri aldığınızdan emin olduktan sonra şehirden çıkın ve kuzeydeki küçük eve girin. İçerideki eşyaları aldıktan sonra dışarıdaki adamla konuşun. Şimdi küçük evin doğusundaki mağaraya girin. Arada bir gördüğünüz gölgeyi takip edin ve Vargas’a ulaşın. Onunla dövüşeceksiniz. Sabin ile kaldıktan sonra Blitz’i seçip “sol, sağ, sol” yapın ve Vargas’ı kolayca öldürün. Sabin, artık sizin grubunuzda. İlerleyin ve tekrar haritaya çıkın. Mağara girişini görene kadar kuzeye gidin ve mağaraya girin. İçeride Banon ile konuşun. Terra ile kaldıktan sonra mağaradaki sandıkların içindekileri toplayın. Biraz oyalandıktan sonra mağaranın çıkış kapısından Banon’un yanına gidin ve onunla konuşun. Olanları izledikten sonra Lete River’a girebilirsiniz. Suda biraz ilerledikten sonra Ultros adlı boss ile karşılaşacaksınız. Boss’u yendikten sonra Sabin suya atlayarak sizden ayrılacak. Geldiğiniz yerde Moogle ile üç senaryo seçip tümünü tamamlamanız gerekiyor. İlk olarak sizi zorlamayacak bir senaryo ile başlayabilirsiniz.
İlk olarak Terra, Banon ve Edgar üçlüsü ile başlayın. Suları aşıp haritaya çıkın. Kuzeyde bir mağara göreceksiniz. Oraya girin. Burası oyuna ilk başladığınız yer. Evin arkasından Arvin’e ulaşmanız gerekiyor. Bunun için şehrin sol tarafındaki mağarayı kullanmalısınız. Oradan mağaraya girin. Moogle’ları gördüğünüz yerden geçerek sandıktakini alın ve evin arkasına ulaşın. Buradan eve girebilir, Arvis ile karşılaşabilir ve ilk senaryoyu kolayca bitirebilirsiniz.
İkinci senaryo olarak Locke’yi seçin. Bununla şehirden kaçmanız gerekiyor. İlk olarak Item Shop’a girin ve saatin yanındaki adamla savaşın. Steal komutu ile kıyafetini çalın. Item Shop’un yanında, robotla bekleyen koruyucuyu öldürün ve şehri saran merdivenlere çıkın. En solda gezen yeşil renkli kıyafeti olan koruyucu ile savaşın ve kıyafetini alın. Bununla şehrin alt tarafına geçebilirsiniz. Şehrin alt tarafına geçmenizi engelleyen koruyucu ile konuşun. Yeşil kıyafetiniz ile buradan geçebilirsiniz. Cafe’ye girin. En alt kattaki kahverengi kıyafeti olan koruyucunun da kıyafetini çalın. Bu kıyafetle birlikte masanın üstündeki şarabı da alabilirsiniz. Bu şarabı Item Shop’taki yaşlı adama götürmelisiniz. Item Shop’taki yaşlı adama şarabı verin. Size şehirdeki evlerin birinde gizli geçit olduğunu söyleyecek. Alt kattaki çocuğa kapıyı açması için doğru şifreyi söylemelisiniz. Eğer yanlış şifre söylerseniz kendinizi bölüme başladığınız yerde bulabilirsiniz. Doğru şifreniz “Courage”. Bunu söylediğinizde Size yeni bir kapı açacak. O kapıdan geçerek bir başka eve varacaksınız. Bu evin bir odasından gizli bir geçit aramalısınız. Rüzgarın sesinin geldiği odadaki kitaplıktan sola gidin. Merdiven göreceksiniz ve aşağı ineceksiniz. Aşağıda Celes ile karşılaşacaksınız. Celes ile konuşun. Uyuyan görevliden anahtarı alın ve sağ tarafa gidin. En sağ üst taraftaki saatin yanına gelip anahtarı kullanabilirsiniz. Açılan kapıdan geçin. Bu katın sol alt tarafındaki merdivenlerden yukarı çıkın. Çıktığınız yerden, şehirden çıkabilirsiniz. Haritaya çıkın. Kuzeybatıdaki mağaraya girin. Enerjinizi doldurduğunuz suya gidin. Burada bir boss gelecek: Tunnel Armor. 1300 HP’si olan bu boss’u öldürün ve bu senaryoyu da bitirin.
Son olarak Sabin’i seçin. Hemen önünüzdeki eve girin. Shadow’u grubunuza kattıktan ve evin içindeki adamla konuştuktan sonra haritadan güneyde, önü çölle kaplı olan köprüye doğru gidin. Cyan’ı tanıdıktan sonra, Cyan ile bir boss’la savaşacaksınız. Sabin ve Shadow’la oyuna devam edin. Çadırdaki sandığı açın, köpekle savaşın ve sandığın içindekini alın. Kefka ile karşılaşın. Onunla kavga ederek onu takip edin. Tekrar Cyan’lasınız. Şatoyu dolaşın. Şatonun sağ tarafındaki bir eve girdikten sonra buradan kaçmaya başlayacaksınız. Cyan’ın kavga edişini izleyin ve siz de ona katılın. Robotlara binin. Herkesi öldürdükten sonra buradan çıkabilirsiniz. Tekrar haritadasınız. Artık köprüden geçebilirsiniz. Bu köprüden geçip hemen güneydeki köprüden geçerek ormana ulaşın. Ormana girin. Burası Phantom Forest.
Ormandan trenin yanına çıkın. Trene girin. Burada treni durdurmanız gerekiyor. En sağdaki vagondaki kolu çekin. Trenden sola doğru ilerleyin. Bir hayaleti grubunuza katın. Vagonlardaki odalar girip oradakilerle konuşun. Bir vagonun çıkış kapısında duran hayalet ile konuşun. Size “N.o…E.s.c.a.p.e…!” diyecek. Dışarı çıkın. Etrafınız bir sürü hayalet ile dolacak. Diğer vagona atlayın. Burada masadan karnınızı doyurun. Trenin etrafından sola ilerleyin. Diğer vagonlardaki odalara girin. Odaların birinde Ziegfried ile savaşacaksınız. Trenin sonuna vardığınızda treni durdurmalısınız. Kolları sırasıyla aşağı, yukarı, aşağı şeklinde çekin ve en son olarak trenin üstündeki kolu çekin. Ghost Train size saldıracak. 1900 HP’li bu boss’u geçtikten sonra haritadan doğuya gidin ve mağaraya girin. Burada Shadow grubunuzdan ayrılacak. Uçurumdan suya atlayın. Aşağıya inene kadar yaratıklarla savaşacaksınız. Aşağıda Gau ile karşılaşın. Haritaya çıkın. Doğudaki şehre girin. Item Shop’tan, Gau’yu grubunuza katmak için “Dried Meat” almalısınız. Aldıktan sonra şehirdeki insanlarla konuşun. Şehrin üst tarafındaki kişilerin birinden gitmeniz gerek yeri öğrenin. Şehrin sol tarafındaki evde yatan adamın yanına gidin. Ona masadan mektubu verin ve oradan ayrılın.
Haritaya çıkın. Bir savaş bitirdikten sonra Gau belirecek. Ona vurmadan Item menüsünden Dried Meat’i verin. O da sizin grubunuza katılacak. Şimdi güneydeki mağaraya girin. Buradan da aşağıya atlayacaksınız ve kendinizi bir gemide bulacaksınız. Üst taraftaki şehirde işlerinizi bitirdikten sonra gemiye dönün ve gemideki yaşlı adamla konuşun. Alt taraftaki seçeneği işaretledikten sonra Narshe’ye geri döneceksiniz. Narshe’de üç grup oluşturmanız gerekiyor. Bu üç grupla karşınıza çıkan Kefka’nın askerlerini öldürmeniz gerekiyor. Askerlerin tümünü öldürdükten sonra Kefka ile savaşacaksınız. Bu savaşta da Kefka kaçacak. Savaşın ardından Terra değişecek ve sizin bulunduğunuz yerden uzaklaşacak. Şimdi Terra’yı bulmalısınız. Grubunuza Sabin’i almayı da unutmayın ve şehirden mağarayı kullanarak çıkın. Güneybatıdaki Figaro Castle’a geri dönün. Biraz ilerledikten sonra Sabin grubunuzdan ayrılacak. Şatoda enerjinizi doldurmak için bir gece geçirin. Gece sırasında olanları izledikten sonra şatodaki odaların birinden yaşlı bir adamla konuşun. Yaşlı adam, Figaro Castle’ı, Kohlingen’in yanına taşıyacak. Taşıdıktan sonra Figaro Castle’dan çıkın ve hemen kuzeybatısındaki Kohlingen’e girin. Evlerin birinde Locke’nin hikayesini dinledikten sonra şehrin en kuzeydoğusundaki köprüyü kullanarak evin arkasından Green Beret’ı alın. Aynı evin bir alt köprüsünü kullanarak eve girin ve merdivenlerden alt kata inin. Olanları izledikten sonra şehirden çıkın ve güneydeki Jidoor şehrine girin. İçeride alışverişinizi yaptıktan ve herkesle konuştuktan sonra dağların diğer tarafından kuzeye çıkın. Zozo şehrine girin.
Size saati soran bir evden saati sırasıyla 650 olarak ayarlayın ve geçidin açılmasını sağlayın. Merdivenden yukarı çıktığınızda Chainsaw’i alacaksınız. Evden çıkın ve şehrin biraz güneyine inin. Büyük evden yukarı doğru çıkmaya başlayın. Geçilmeyen kapı olduğunda yan eve atlayın. En tepeye ulaştığınızda bir boss ile karşılaşacaksınız. Dadaluma isimli bu boss’u öldürdükten sonra son kata girin. Burada Terra’nın değişen hali ile karşılaşacaksınız. Ramuh’u dinledikten sonra Zozo’dan çıkın ve güneydeki Jidoor’a geri dönün. En yukarıdaki evde olanları izleyin ve mektubu okuyun. Setzer’i gördükten sonra şehirden çıkın ve şehrin hemen altındaki Opera evine girin.
Burada Celes ile operada iyi bir performans göstermeniz gerekiyor. Celes evin sağ tarafında sizi bekliyor olacak. Kontrolü ona geçirince üst taraftan çıkın. Burada şarkının sözlerini iyi tamamlamanız ve gelen prens ile iyi bir dans yapmanız gerekiyor. Sizlere şarkının sözlerini sırasıyla veriyorum; ilk olarak “Oh My Hero”yu, ikinci olarak I’m the Darknes”ı, üçüncü olarak da “Must I…”ı seçmelisiniz. Prens geldikten sonra onu ardından iyi bir şekilde takip etmeniz dansı tamamlamanıza yetecektir. Opera gösterisini iyi tamamlayamazsanız size bir şans daha verilecektir. Şimdi beş dakika içinde Ultors adlı yaratığa ulaşmanız ve onu öldürmeniz gerekiyor. Bunun için opera bölümünün sağ tarafındaki kişi size yer verecek. Toplam dört kolun bulunduğu buradan ikinci koldan ışıkları söndürün. En sağ taraftaki kolu kullanarak evin en sol tarafındaki kapıyı açın. Kolların bulunduğu odadan çıkın ve oraya gidin. Daha önce kapalı olan kapıyı kollar sayesinde açtınız. Buradan Ultros’un bulunduğu yere doğru gidin ve onu öldürün. Yanına gemiyi bıraktığınız eve girin ve alışverişinizi yapın.
Vector’e gitmeniz gerekiyor fakat önce iki şehirden alışverişlerinizi tamamlamanız ve seviye atlamanız gerekiyor. İlk olarak kuzeydeki Tzen şehrine gidin. Ardından güneybatıdaki Maranda şehrine gidin. İki şehirde de alışverişlerinizi tamamladıktan sonra Maranda şehrinin hemen altındaki ormandan bir Chocobo alın ve Chocobo’nuzu adanın ortasındaki Vector’e doğru sürün. Artık Vector’e girebilirsiniz. Sağ bölümdeki yaşlı adamla konuşun ve onu onaylayın. O üç askeri oyalarken siz onun geldiği yerdeki sandığın üstüne binin ve borular yardımı ile askerlerin arka tarafına geçin. Magitek Factory’desiniz. Boruların içinden geçerek Kefka’nın olduğu yere ulaşın. Kefka’nın gittiği yere doğru gidin. Burada Ifrit ve Shiva Esper’lerini alacaksınız. Çıkan savaşlardaki yaratıkları öldürdükten sonra iki esper’i de alın. İlk olarak sol taraftaki kapıdan oyunu kaydedin. Sağ taraftaki kapıdan yukarı çıkın. Number 024 adlı boss ile karşılaşacaksınız. 4777 HP’lik bu boss’u öldürdükten sonra Esper’lerin olduğu odaya girin. Sizi uzun bir tren yolu bekliyor. Tren yolunun sonunda Number 128 adlı boss ile karşılaşacaksınız. Savaşın ardından Setzer ile karşılaşacaksınız. Vector bölümünü bitirdiniz. Şimdi Terra insan haline dönecek. Bunun için bir hikayeyi oynamanız ve tamamlamanız gerekiyor. Terra tekrar insan olduktan sonra uçan gemi size emanet ediliyor. Bu gemiyle haritadan istediğiniz yere rahatça gidebilirsiniz. Eğer alışverişinizi tamamlamadığınız şehirler varsa tamamlayabilirsiniz.
Şimdi haritanın en kuzeyindeki Narshe’ye geri dönün. Elder’in evinde olanları izledikten sonra Narshe’den ayrılın. Haritanın en kuzeybatısındaki küçük evde, sarı kazandan Hero Ring’i alın ve oradan çıkın. Şimdi uçan geminiz ile haritanın kuzey batısında bulunan köprüdeki Sealed Gate’e gitmeniz gerekiyor. Yalnız buraya grubunuzda Terra olmadan giremiyorsunuz. Eğer grubunuzda değilse geminin içine girerek onu grubunuza alın ve köprüye girin. Lavlı bölümlerdeki kolları çekerek yeni eşyalar alabilirsiniz. Atma Weapon’u da aldıktan sonra bölümün sonundaki kapıdan Sealed Gate’e ulaşın. Tekrar Kefka ile karşı karşıyasınız. Esper’leri gördükten sonra kapı kapanacak ve geri dönmek zorunda kalacaksınız. Geri dönerken yeni bir kapı açılacak. O kapıyı kullanarak mağaradan çabuk bir şekilde çıkabilirsiniz. Yakınlardaki bir ormandan Chocobo alın ve bulunduğunuz adanın en ortasında Vector’e geri dönün. Bu sefer Vector ateşler içinde. Vector’ün en üst katlarına çıkın. Oradakilerle konuşun. Size olabildiğince çok kişiyle konuşabilmek için dört dakika süre verilecek. Bu dört dakika içinde 24 kişiye yakın asker ile konuşmaya çalışın. Ardından yemek salonuna davet edileceksiniz. Buradaki yemekte istediğiniz soruları sorabilirsiniz. Yemeğe ara verildikten sonra askerlerle tekrar konuşun biri sizinle belirli bir süre içinde savaşmak istediğiniz söyleyecek. Eğer isterseniz bu savaşı yapabilirsiniz. Yemeğe tekrar oturun ve konuşmaya devam edin. En sonunda masadan kalkacaksınız. Yemek salonunda çıkın ve alttaki adamdan işinize yarayabilecek şeyler alın ve öğrenin. Artık Vector’den ayrılabilirsiniz.
Güneydeki Albrook şehrine gitmeniz gerekiyor. Fakat önce Albrook şehrinin doğusundaki Sealed Gate’e açılan köprünün önündeki evde, daha önce açılmayan kapıdan geçerek sandıkları açabilirsiniz. İçlerinde işinize yarayabilecek şeyler bulabilirsiniz. Şimdi Albrook’a girebilirsiniz. Şehrin en altındaki gemiden General Leo ile konuşmanız gerekiyor. İlk olarak Inn’de bir gece geçirin. Gece Celes ile konuştuktan sonra tekrar General Leo’nun yanına gidin. Yolculuk başlayacak. Geldiğiniz adada ağaçlı olmayan yolu takip ederek kuzeydeki Thamasa şehrine ulaşın. Inn’e girmeden, ilk olarak evin yukarısındaki bir eve girmeniz gerekiyor. İçinde Strago ve Relm ile tanıştıktan sonra Inn’e girebilirsiniz. Gece, Relm’in içinde bulunduğu ev yanacak. Şimdi yanan evin içine girerek Relm’i kurtarmanız gerekiyor. En ilerideki odadaki ateşli boss’u da öldürdükten sonra Shadow gelecek ve sizi evin içinden Relm ile birlikte kurtaracak. Şehirden çıkın ve güneyden dolanarak kuzeydeki mağaraya çıkın. Bu mağarada üç tane kapı var. Sağ taraftaki kapıdan çıkarak Relm’i görün. Onun kaçtığı kapıdan takip edin. Üç heykeli gördükten sonra heykellerin önünden Ultros gelecek ve onunla savaşacaksınız. Savaşın ardından sol taraftan çıkın. Sizi alt kata düşüren üç tuzaktan ilkini deneyin. Sağ taraftan devam edin ve Esper’leri görün. Kefka ile Leo’nun yaptığı savaşın ardından tüm şehirler lanetlenecek.
Gemideyken üç kişilik bir grup oluşturmanız gerekiyor. Üç kişilik grubunuzu oluşturduktan sonra size bir grup robot saldıracak. Onları öldürdükten sonra geminin arkasında Ultros belirecek. Ultros’un yanında Chupon adlı bir boss daha belirecek. Bunların ikisi toplam 27000 HP. Bu iki boss’u öldürdükten sonra grubunuz aşağıya düşecek. Düşerken Air Force isminde bir boss ile karşılaşacaksınız. 8000 HP’lik bu boss’ü da öldürdükten sonra, geldiğiniz yerde hemen karşıdan oyunu kaydedin ve alttan Shadow’u grubunuza katın. Bu bölüm sizi biraz zorlayabilir. Altta gözüken geminizin tam üstünde bulunan tepeye çıkmanız gerekiyor. Tam önüne geldiğinizde, size gemiye atlamak isteyip istemediğinizi soracak. Eğer atlamak istiyorsanız atlayabilirsiniz. Eğer durumunuz uygunsa “No” deyin ve sol taraftan devam edin. Burada Atma Weapon ile karşılaşacaksınız. 24000 HP’lik Atma Weapon’u öldürdükten sonra ileride Kefka’yı göreceksiniz. Olanları izledikten sonra size geminize dönebilmeniz için altı dakika verilecek. Sürekli sağ tarafa ilerleyerek geminize ulaşabilirsiniz.
Ruin Dünyası İkinci dünyaya küçük bir evde başlayacaksınız. Denizin kenarından balık yakalamanız gerekiyor. Balıkları yakaladıktan sonra evin içindeki Cid’e verin. En sonunda Cid’ten “......” gibisinden bir yanıt aldıktan sonra aynı evin masasının kenarından alt kata inen gizli bir merdiven arayın. Sandalı denize taşıyın ve geldiğiniz yerden Albrook şehrine girin. Buradan ihtiyaç duyarsanız alışverişlerinizi tamamlayın. Albrook’tan çıkın ve kuzeydeki kulenin sol tarafındaki Tzan şehrine girin. Sabin ile buluşun. Şehir yine hareketlenecek. Sabin’in önünde durduğu evin içine girip belli bir sürede içindeki çocuğu kurtarmanız gerekiyor. Sizi fazla zorlamayacak. Aynı şehrin içindeki en kuzeydoğudaki ormanda gezinip duran adamdan Sraphim’i alın. Şehirden çıkın. Sürekli doğuya ardından köprüyü geçtikten sonra sürekli batıya gidin. Küçük ormanı geçtikten sonra en kuzeydeki Mobliz köyüne girin. Çocuğun girdiği eve girin. İçeride Terra ile karşılaşacaksınız. Terra ile konuştuktan sonra Phunbaba saldıracak. İlk olarak Terra ile savaşacaksınız. Vuruşlarınız 0 götürecek ve kaybedeceksiniz. Celes ve Sabin ile gerçek savaşınızı yapın. 60000 HP götürdükten sonra Phunbaba ölecek. Artık bu şehirden de çıkabilirsiniz.
U biçimindeki adayı takip ederek geldiğiniz yere dönün. Köprüyü de geçerek bu sefer kuzeye gidin. Dağlar arasındaki kuleyi de geçin ve Nikeah şehrine girin. Cafe’deki dört hırsızla konuşun ve onları aşağı doğru takip edin. Geri dönün ve şehirden isminin Gerad olduğunu söyleyen kişi ile konuşun. Onu takip ederek onunla konuşun. Gemi ile yolculuğun ardından tekrar South Figaro’dasınız. Şehirden alışverişlerinizi yapın ve Cafe – Inn’den tekrar Gerad ile konuşun. Ardından şehirden çıkın ve şehrin hemen batısındaki mağaraya girin. Hırsızların ve Gerad’ın olduğu yere gelin. Kaplumbağa tam önünüze geldiğinde zıplayın ve karşıya geçin. Mağaranın sonundan Figaro Castle’a çıkacaksınız.
Daha önce yaşlı adamın izin vermediği merdivenlerden aşağı inin. En sonda Tentacle’lar ile savaşacaksınız. Onları öldürdükten sonra karşıdaki odada bulunan heykelden Soul Sabre’yi alabilirsiniz. Geldiğiniz yerdeki yaşlı adamla konuşun. Kaleyi “(Go to Kohlingen?)” seçeneği ile Kohlingen’in olduğu yere taşıyın ve hemen kuzeybatıdan Kohlingen’e girin. Cafe – Inn’de Setzer ile karşılaşın. Şehrin sağ üst köşesindeki evde tekrar ölü kızın odasına girin ve yaşlı adamla konuşun. Şehirden alışverişlerinizi tamamladıktan sonra şehirden çıkın. Haritadan güneybatıya doğru gidin. Küçük bir yer olduğunu göreceksiniz. Oraya girin. Açılan kapıdan geçin. Burada ilk olarak sağ taraftaki odalara girin. İçlerindeki sandıkları açın. Sol taraftaki kapılara girin ve kaplumbağalı olan bölümdeki kolu çekin. Bölüme girişten, ortadaki kapıdan girin ve kaplumbağanın bulunduğu odanın üst katına gelin. Kolu kullanarak suyu yukarı kaldırın ve kaplumbağanın üzerine binerek karşıki kapıya geçin. Oyunu kaydetme noktasının ilerisindeki kutudan çıkan Presenter ismindeki yaratığı öldürün ve diğer taraftaki sandığı da açın. Ortadaki kapıdan geçin. Bölümdeki boss olan Dullahan gelecek. 23450 HP götürdükten sonra Dullahan ölecek.
Hikayeyi izledikten sonra tekrar uçan gemidesiniz. Uçan geminizin bulunduğu yer Maranda şehrinin hemen üstü. Gemiden inin ve Maranda şehrine girin. İçinde çiçekler olan eve girin, mektubu okuyun ve Lola ile konuşun. Evden dışarı çıkın. Mektubu hemen yandaki kuşa verin. Kuş uçacak ve mektubu gönderecek. Aynı şehirdeki bir yaşlı kadından bazı önemli bölümlerin yerlerini öğrenebilirsiniz. Şehirden çıkın. Uçan geminizle haritanın en kuzeyindeki dört ağaçla kaplı küçük bölüme girin. Duncan’la konuşun.
Şimdi haritanın güneybatısındaki Zozo şehrine dönmelisiniz. Şehrin girişindeki kuşu uçurun. Cafe’nin solundan yukarı çıkın. Oradaki adamla konuşun ve ondan Rust-Rid’i satın alın. Cafe’ye girin ve merdivenlerden en tepeye çıkın. En üstteki sol taraftaki kapı sizi Zozo mağarasına çıkaracak. Alt taraftan sola doğru ilerleyin. Merdivenleri çıkarak ışıklı kaydetme noktasını geçin. Düğmenin üzerinden geçin ve sandığın açın. Sandıktan Storm Dragon çıkacak. Size değmesini bekleyin. 42000 HP’lik bu boss’u öldürdükten sonra alttan çıkın. Çiçekli odadan mektubu okuyun. Biraz ileride Cyan ile buluşun. Parıltıyı alın ve mektubu okuduğunuz odadaki sandığı açın. Artık Zozo mağarasından çıkabilirsiniz.
Haritanın kuzeydoğusundaki yere gidin. İlk dünyada Gau’yu almaya çalışırken duyduğunuz müziği orada da duyacaksınız. Geminize girin ve Cyan ile konuşarak grubunuzu üç kişi haline getirin. Haritaya çıkın ve bir savaş geçirdikten sonra Gau’nun gelmesini bekleyin. Ona savaş esnasında Item menüsünden bir kez daha Dried Meat verin. Tekrar grubunuza katılacak. Gau’yu grubunuza aldığınız yerin kuzeyindeki küçük evden Gau’nun babası ile konuşun.
Yine haritanın kuzeydoğusundaki mağaraya girin. Burası Veldt Mağarası. İçerideki üç hırsızla konuşun. Biraz yukarıdan gizli bir yere girin. İki tarafa açılıyor olacak. Sol tarafa açılan yerdeki sandığı açın. Alta açılan yerden bir diğer bölüme geçin. Kolu çekin ve kapıyı açın. Kolu çektiğiniz bölümün altındaki sandıktan Striker’ı alın ve açtığınız kapıdan geçin. İleride iki tane Sr Behemoth ile savaşacaksınız. 19000 HP’ye sahip bu iki boss’u öldürdükten sonra haritaya çıkın. Güneydoğudaki Mobliz’e gidin. Şehrin en solundaki eve girin. Köpek sizin göremediğiniz bir yere girecek. Evdeki Duane ile konuştuktan sonra, Duane’nin hemen arkasındaki kitaplığın arkasından alt kata inin ve Terra’yı görün. Tekrar Phunbaba saldıracak. Onu öldürdükten sonra şehirden çıkın ve haritanın güneybatısındaki Zozo’nun hemen güneyinde bulunan Jidoor şehrine girin.
En üstteki eve girin. Işıkların söndüğünü göreceksiniz. Diğer tarafa geçmeniz gerekiyor ama ışıklar kapalı olduğu sürece geçemiyorsunuz. Duvardaki lambadan ışıkları açın ve diğer tarafa geçin. En sol alt taraftaki duvardan tabloya gelin. Kapı açılacak. Geldiğiniz kattan sol taraftaki duvara doğru yürüyün. Çıkan yaratığı öldürün ve sol taraftan çıkın. İki kapıdan önce sol taraftakine girin. Ardından sağ taraftaki kapıdan devam edin. Üç kapılı bir yere geleceksiniz. İlk olarak kenardaki boşluktan girerek sandığı açın. Sağ taraftaki son iki kapıya girerseniz sizi geldiğiniz yere düşürecektir. Sol taraftaki kapıdan devam edin. Havada sandıkların uçtuğu yere geleceksiniz. İlk olarak sandıkların üzerine bir bir gelerek içinden çıkanları öldürün. Ardından tam ortadaki heykelin yanına gidin. Chadarnook’un iki hali ile savaşacaksınız. Onu öldürdükten sonra Owzer ile karşılaşacaksınız. Sağ taraftaki kitaplıktan Starlet’i alın ve şehirden çıkın.
Haritanın ortalarındaki, dağlarla çevrili olan kuleye girin. Yalnız buraya girerken grubunuza Relm’i katmayı da unutmayın. Strago grubunuza katılacak. Buradan çıkın ve haritanın en güneydoğusundaki Thamasa’ya gidin. Şehre girerken grubunuzda Stargo ve Relm de olmalı. Olanları izledikten sonra şehirden çıkın. Grubunuzda Strago ve Relm’i bulundurarak şehrin hemen kuzeyindeki mağaraya gidin. Etrafınızı göremiyor olacaksınız. Size yer vermeyen bir sandığı geçebilmek için, ona Coral yedirmeniz gerekiyor. Mağarada 36 tane Coral bulup ona yedirirseniz size yer verecek. Biraz ileride Hidon ve Hidonite’ler ile savaşacaksınız. Savaşın ardından isterseniz Narshe’ye gidip grubunuza Mog ve Umaro’yu katabilirsiniz. Mağaralarda bu iki karakterden ilk olarak Mog’u ardından Umaro’yu almanız gerekiyor. Narshe’nin kuzeyindeki mağarayı takip ederek karlı geçitlerden Ice Dragon ile buluşun ve onu öldürün. En tepede, Tritoch ile karşılaşacaksınız. Onu öldürdükten sonra aşağıya atlayın.
Şimdi Phoenix Cave’e gitmeniz gerekiyor. Haritanın ortasında bulunan dağların arasındaki boşluğa gemiyi indirin. İki grup seçmeniz gerekiyor. Grupları seçtikten sonra kendinizi bir mağara girişinde bulacaksınız. Grubunuzu Y tuşu ile değiştirebilirsiniz. İlk grup ile mağaranın içine girin. Kolun üstüne binin. Kapı açılacak. Konumunuzu değiştirmeden Y tuşu ile grubunuzu değiştirin. Açılan kapıdan geçin. Girişe yakın bir yerden geçerek lavların olduğu kısımdaki taşları kaldırın. Biraz ilerideki kolu çekerek de lav ve suları kaldırın. Suyun altındaki taşları iki yönlü açarak iki tarafın da oradan geçebilmesini sağlayın. Üzerine basılacak yan yana duran iki düğmenin olduğu yere gelin. Bunların biraz üzerindeki düğmenin üzerinde durun. Kenardaki taşları açın ve grubunuzu değiştirin. Diğer grubunuzla oradan atlayarak geçin. İki grubu da alttaki yan yana duran düğmenin üzerine getirin. Bir grubunuz ile alt taraftan devam edin ve Locke’yi bulun. Locke ile Celes’i, Kohlingen şehrinden çıkarın. Haritanın kuzeyindeki Narshe’ye gidin. Daha önce kilitli olan kapılar şimdi açılmış olacak. Weapon Shop’a girin ve içindeki yaşlı adamdan Ragnarok’u alın.
Geminiz ile Narshe’nin güneyindeki Kefka’s Tower’a inin. Yalnız bu son bölüme girmeden önce karakter seviyelerinizi epey arttırmanızda fayda var. Grubunuz üç kişiye ayrılacak. Burada da yine aynı şekilde Y tuşu ile grubunuzu değiştirebilirsiniz. Kefka’ya ulaşana dek sizi zorlayacak birkaç boss olacak. Üzerinde durmanız gereken düğmeler olacak. Bir yerde üzerinde durulması gereken yere üzerinde 4t yazan demiri atarak faydalanabilirsiniz. En sonda üç grup yan yana duran düğmelerde buluşacak ve Kefka çıkacak. Kefka’ya ulaşana dek üç boss geçmelisiniz. Üç boss geçtikten sonra Kefka ile son kez karşı karşıyasınız!.. Son savaşlar sizi zorlayacak olsa da oyunun sonu sizi eğlendirecektir. Tebrikler!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.facebook.com/OmerFurkanTASCI
 
Final Fantasy VI Tam Çözüm
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Oyun Dünyası ::   :: Oyun Çözümleri-
Buraya geçin: